סיפורה המדהים של המוסיקה הים תיכונית הישראלית, בראי החברה והפוליטיקה בישראל מימי הישוב העברי ועד ימינו – מימי המונופול של מפאי ועד למהפך הפוליטי, מימי בן גוריון דרך מנחם בגין ועד לביבי נתניהו מברכה צפירה ושושנה דמארי ועד לשרית חדד ואייל גולן.

המאהבים הגדולים של המוסיקה היוונית

סיפורה המרתק של המוסיקה היוונית בישראל, על מחזריה ומאהביה, כל הדרך בין יפו, פיראוס וסלוניקי. הומאז' לגיבורי הרומן שנשאו אותה על כתפיהם מהלך שנים ארוכות מהחצר האחורית של התרבות הישראלית אל קידמת הסלון.
מאריס סאן וטריפונס דרך זוהר ארגוב עד בואכה יהודה פוליקר, יורגוס דאלארס, חאריס אלקסיו וגליקריה.
שמעון פרנס מתווה קווים למוסיקת הבוזוקי ולהתאזרחותה בישראל ובזמר
העברי, כשהוא מגבה את סיפוריו על גבי מסך וידיאו ובו מתועדים כל גיבורי הסיפור ומאהביו.

מסע הקסם המזרחי

סיפורה המדהים של המוסיקה הים תיכונית הישראלית, בראי החברה והפוליטיקה בישראל מימי הישוב העברי ועד ימינו – מימי המונופול של מפאי ועד למהפך הפוליטי, מימי בן גוריון דרך מנחם בגין ועד לביבי נתניהו מברכה צפירה ושושנה דמארי ועד לשרית חדד ואייל גולן. סיפורו של הסגנון שעשה את כל הדרך מהחצר האחורית של התרבות הישראלית אל קדמת הקונצנזוס הישראלי.
* ההרצאה מלווה בהדגמות אודיו ווידיאו.

הרבטיקו – בחשכת בתי המרזח: החשיש, אדי האלכוהול וצלילי הבוזוקי

סיפורו המרתק של הרבטיקו – הבלוז היווני (המוסיקה ממנה צמחה והתפתחה מוסיקת הבוזוקי) שצמח מהחששות של פיראוס אתונה וסלוניקי והגיע עד לאולמות הקונצרטים. סיפור כואב ומצמרר השזורים בו היסטוריה של מלחמות הבלקן, פוליטיקה יצרית ומסוכסכת וחברה שסועה ומפולגת ביוון המודרנית, מראשית המאה העשרים ועד ימינו.
* ההרצאה מלווה בקטעי וידיאו נדירים של ענקי הזמר היווני אז והיום.

יהודה פוליקר: הצל שלי ואני

סיפור חייו ופועלו האמנותי של אחד היוצרים החשובים המשפיעים והאהובים במוסיקה הישראלית. בין סלוניקי לקריות של חיפה, בין הגיטרה החשמלית לבוזוקי, בין הרוק לרבטיקו, בין המועקות ליצירה, בין המופנמות להצלחה, בין הילד שבו לכוכב, בין הצל שלו ובינו, בין העבר להווה. על הבית בו גדל ושעיצב את יצירתו העתידית, על העבודה עם יעקב גלעד.

להזמנת הרצאות

מסע הקסם היווני

טיולי אוכל ומוסיקה לאתונה וסלוניקי

שמעון פרנס ברדיו

תוכניות הרדיו של פרנס בגלי צה"ל

אודות שמעון פרנס

הופעות ועידכונים על תאריכי מופעים

Share This